Lietuvoje išgautas kalkakmenis – klintis dirvai, frakcija 0 – 20 mm

14 €/t

Pristatome savo transportu

Trupinta klintis, kurios paskirtis: dirvos rūgštingumo mažinimas – neutralizavimas. 

2016 06 06  Agrocheminių Tyrimų Laboratorijoje klinties cheminės sudėties tyrimas:

klintis zemes ukiui

Trupinta klintis ir jos savybės:

Ilgalaikis efektas – pakalkinus, kalcio karbonatas, priklausomai nuo kritulių kiekio, klintis efektą suteiks beveik dešimtmetį.

CaCO3 efektas pasireiškia tik kuris laiko po kalkinimo. Dažniausiai tai – vienerių metų laiko tarpas. To priežastis: klintis pasižymi specifinėmis fizikinėmis ir cheminėmis savybėmis, taip pat dėl santykinai stambios dalelių frakcijos. Šiai medžiagai reikia pakankamai laiko ir didelio kiekio kritulių tam, jog kalcis atsipalaiduotų ir neutralizuotų dirvą.

Kalcio karbonatas nuo seno naudojamas dirvožemių kalkinimui. Kalkakmenis buvo viena populiariausių kalkinimo priemonių tuo metu, kai Lietuvoje buvo sudarinėjami kalkinimo planai, aktyviai kalkinamos dirvos, siekiant užauginti maksimalų derliaus kiekį.

Tuomet buvo kalkinama didelėmis kalcio karbonato normomis (8-10 t/ha). To priežastis – kalcio karbonato forma nepažeidžia dirvožemio mikrofloros. Ši kalcio forma yra puikus pasirinkimas norint pamiršti apie kalkinimą ilgus metus. Tačiau ne verta pamiršti, jog gausiai pakalkinus yra didelė tikimybė, jog dalis kalcio nespės pasisavinti dirvoje, jis bus tiesiog išplautas kritulių, todėl reikia gerai įvertinti kokia produkto norma – optimali.

Šis kalkinimo būdas puikus pasirinkimas siekiant ilgalaikės naudos dirvai. Medžiaga sudaryta iš gryno kalcio karbonato – kalkamenio, o tai reiškia, jog neįmanoma perkalkinti dirvos ir sunaikinti visų mikroorganizmų joje, priešingai nei naudojant oksidinės formos kalkines medžiagas.

Vienu metu galima panaudoti didelį kiekį kalkinės medžiagos ir tokiu būdu aprūpinti dirvožemį kalciu ilgam laiko tarpui.

Kiekvienas naudotojas nuspręndžia pats, kokia norma kalkinės medžiagos jam yra optimali, o tai priklauso nuo dirvožemio tipo, kritulių, esamo ir reikalingo pH.

Mes esame šeimos įmonė ir kiekvieną savo klientą pažįstame asmeniškai. Taigi, jeigu turite klausimų, susisiekite el.paštu arba telefonu, suteiksime Jums konsultaciją visais kalkinimo klausimais (kiekis, norma, įterpimas į dirvą, laikotarpis kalkinimui, pristatymas, kaina).

Kontaktus rasite čia.