AGROKALKĖS

Šiuo metu mes siūlome Naujoje Akmenėje išgautas ir Ventoje pagamintas kalkes dirvoms – agrokalkes.

Greitas ir pigus būdas pagerinti dirvos pH – Agrokalkės – kalkes dirvai, atsipirkimas per 1 metus! Rinkites Agrokalkes – kalkes dirvoms ir sutaupykite jau 1 metais!

Gaminame ir pristatome, kaina tik 25 €/t!

kalkes dirvai agrokalkes

Pristatome kalkes dirvoms – agrokalkes, kurių paskirtis: dirvos rūgštingumo mažinimas – neutralizavimas.

2017 05 12  Agrocheminių Tyrimų Laboratorijoje atliktas kalkių dirvoms – agrokalkių cheminės sudėties tyrimas:

kalkes dirvai

Detalesnė informacija apie Agrokalkes – kalkes dirvoms:

kalkes dirvai

 

Pažvelgus į viršuje esančią lentelę galima daryti išvadą, jog tręšiant nekalkintus dirvožemius patiriamos nereikalingos išlaidos kitoms trąšoms. Darosi akivaizdu, jog pakalkinus dirvas investicijos atsipirks jau pirmaisiais metais. Šiuos skaičiavimus nesunku atlikti palyginus tonos kalkių kainą su NPK trašų kaina.

Agrokalkės tai – dviejų kalcio formų mišinys:

Gryno kalcio gamtoje nėra. Kalcį galima rasti tik oksidinės (CaO) arba karbonatinės (CaCO3) formų junginiuose.

Visos kalkinės medžiagos yra ganėtinai panašios: visose yra apie 30% gryno kalcio.

Agrokalkes – kalkes dirvai sudaro šių dviejų formų kalcio junginiai:

  • Pirmoji medžiaga, sudaranti agrokalkes – kalkes dirvai, tai – kalcio oksidas (CaO) arba negesinta kalkė.

CaO savybės:

Gryna negesinta kalkė pasižymi dideliu aktyvumu, tai lemia jos fizinės ir cheminės savybės, tai reiškia, jog CaO greitai sureaguoja dirvoje (vos per kelis mėnesius) ir ją neutralizuoja. Ši medžiaga puikiai tinka norint greito efekto ir rezultatų.

Dėl fizinių savybių CaO greičiau išplauna krituliai (2 – 3 metai);

Naudojant gryną negesintą kalkę arba kalkines medžiagas, kurių pagrindas (~ 90 %) yra CaO kalkinti reikia nedideliais kiekiais. Šios formos kalcis yra labai aktyvus, gali pažeisti dirvos mikroflorą ir „nudeginti” dirvoje augančius augalus. Būtent todėl daugelis gamintojų ir pardavėjų siūlantys kalkines medžiagas, kurių pagrindą sudaro CaO rekomenduoja nedidelę (iki 1 t/ha) šių trąšų normą. Dėl šios priežasties tokios medžiagos puikiai tinka palaikyti esamą dirvožemio pH, pakalkinant kas 1-2 metus.

Grynas kalcio oksidas (CaO) arba gryna negesinta kalkė netinka dirvožemiams, kurių pH < 5,5, nes pakalkinus vos 1 t/ha kalkinių trašų norma dirva gaus tik apie 300 kg gryno kalcio. Tokio kiekio kalcio pakanka tik palaikyti esamam dirvožemio pH, o ne jam padidinti.

  • Antroji medžiaga, sudaranti agrokalkes – kalkes dirvoms, tai – kalcio karbonatas (CaCO3) arba klintis.

CaCO3 savybės:

Ilgalaikis efektas – pakalkinus kalcio karbonatu, priklausomai nuo kritulių kiekio, neutralizacijos efektas trunka beveik dešimtmetį.

Pirminis CaCO3 efektas jaučiamas tik po kurio laiko. Dažniausiai duodamas vienerių metų terminas po kalkinimo. Todėl kalcio karbonatas yra tinkamas tuomet kai dirvožemio pH yra vis dar optimalus.

Kalcio karbonatas nuo seno naudojamas dirvožemių kalkinimui. Klintmilčiai buvo viena populiariausių kalkinimo priemonių tuo metu, kai Lietuvoje buvo sudarinėjami kalkinimo planai, aktyviai kalkinamos dirvos, siekiant užauginti maksimalų derliaus kiekį.

Tuomet buvo kalkinama didelėmis kalcio karbonato normomis (8-10 t/ha). To priežastis – kalcio karbonato forma nepažeidžia dirvožemio mikrofloros. Ši kalcio forma yra puikus pasirinkimas norint pamiršti apie kalkinimą ilgus metus. Tačiau neverta pamiršti, jog gausiai pakalkinus yra didelė tikimybė, jog dalis kalcio nespės pasisavinti dirvoje, jis bus tiesiog išplautas kritulių.

Agrokalkės – kalkės dirvoms trumpai:

  • CaO ir CaCO3 formų mišinys;
  • Norma 2 – 3 t/ha;
  • Frakcija 0 – 12 mm;
  • Nedidelis kiekis gryno magnio (0.89%);
  • Reakcingumas 72,58 % (šis skaičius kalkinės medžiagos dalelių pradės reaguoti dirvoje jau pirmaisiais metais);
  • Pristatome pasirinktoje vietoje ir reikiamu laiku.

Pasirinkti Agrokalkes – kalkes dirvai yra puikus sprendimas tuomet, kai siekiama greitai neutralizuoti dirvą,tiek tuomet kai kalkinama tik profilaktiškai, norint palaikyti esamą pH.

Tai puikus pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu, susisiekite su mumis Jums rūpimais klausimais.